אודות | מי אנחנו

שער  /  אודות | מי אנחנו

'ישראל יוזמת' היא קבוצת השפעה א-מפלגתית הכוללת חברות וחברים מימין ומשמאל ומרקעים מגוונים: בכירי מערכת הביטחון, אנשי עסקים, דיפלומטים, אקדמאים ויזמים חברתיים.

הקבוצה פועלת לקידום אסטרטגיה ישראלית שתמנף את האינטרסים המשותפים לישראל ולמדינות ערב הסוניות ותיצור ברית אזורית שתחזק את עוצמתה המדינית, הביטחונית והכלכלית של ישראל, ושרק במסגרתה ניתן להגיע לפתרון שתי המדינות בין ישראל לפלסטינים.

אנחנו מנהלים שיחות ומפגשים עם אנשים מובילים בישראל, באזור ובעולם בכדי לגבש הצעה ל'עסקת חבילה אזורית', ופועלים בקרב מקבלי ההחלטות בישראל להתנעת מו"מ ישראלי-אזורי-פלסטיני.

 פיתחנו תכניות אסטרטגיות עבור ההיבטים השונים של הברית האזורית:

  • התוכנית הביטחונית גובשה על ידי מומחי ביטחון – ראשי מוסד, ראשי שב"כ ומפקדים בכירים בצה"ל, תוך יצירת תפישת-ביטחון חדשה לישראל כמענה לאיומים החדשים במזרח התיכון הסוער. היא מצביעה על האינטרסים הביטחוניים המשותפים של מדינות האזור, מתווה תכנית רב שלבית ליישום ההסכם וכוללת מענה מוסמך לכל סוגיות הביטחון.

  • התוכנית המדינית גובשה על ידי מומחים למזרח התיכון, דיפלומטים ואנשי עסקים בהידברות עם אנשים מובילים בעולם הערבי, תוך מינוף היוזמה הסעודית-ערבית ושמירת האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל.

  • התוכנית הכלכלית גובשה על ידי צוות כלכלנים בכירים מקרב ראשי האוצר לשעבר והיא מראה כי כלכלת ישראל תצמח בקצב מואץ ותקציב המדינה יגדל במשך עשור בהדרגה עם תוספת שנתית של 67 מיליארד ₪ (המהווים תוספת של 21% לתקציב המדינה). ישראל תוכל להשקיע במהלך העשור הזה כ-365 מיליארד בסגירת פערים, הורדת יוקר המחיה והדיור, בתשתיות, בחינוך ובבריאות – ולהבטיח אופק כלכלי לדור הצעיר. אנו מזמינים אתכם להשתמש במחשבון שלנו ולהיווכח כמה תוכלו אתם לחסוך!

 על סמך המחקרים שלנו, אנו יודעים ש 70-75% מהציבור יקבל את תפישתנו ויתמוך בעסקת החבילה האזורית.

הצטרפו אלינו!