ישראל אינה האוייב שלנו, צאלח אלשאיג'י העתון אלאנבא' בכויית

שער  /  מאמרי דעה ומחקרים  /  ישראל אינה האוייב שלנו, צאלח אלשאיג'י העתון אלאנבא' בכויית

On דצמבר 9, 2015, Posted by , In מאמרי דעה ומחקרים, With סגור לתגובות על ישראל אינה האוייב שלנו, צאלח אלשאיג'י העתון אלאנבא' בכויית

עיתון גדול בכווית: האם ישראל אויבת שלנו? כבשה אותנו? נלחמת בנו? התשובה היא – לא!


NewsDesk Israel – נובמבר 28, 2015 עורך ראשי

קולות חדשים וכבר לא בודדים בעולם הערבי: העיתון הגדול בכווית 'אל אנבאא' מפרסם מאמר בולט של העיתונאי הכוויתי צאלח אל-שאיג'י, שגם תורגם לשפה האנגלית שכותרתו: "ישראל לא האויבת שלנו".

 

"אני מנסה להיות מציאותי ואובייקטיבי במה שאני כותב לכם, כי אני יודע שזה הולך לזעזע את האמונות והאיסורים שהורגלנו אליהם: האם ישראל היא האויב? האם האיבה כלפיה יכולה להשתנות? האם השנאה לישראל כפופה למצבים, נסיבות, עמדות ואינטרסים מסוימים?

העוינות הערבית לישראל החלה עוד לפני הקמת מדינת ישראל, כאשר מדינות ערביות רבות נלחמו בארגוני מיליציה יהודיות בשטחים, ועדיין ארגונים אלה הצליחו להביס את הצבאות החזקים של שבע מדינות ערביות.

לאחר מכן, הייתה התערבות בינלאומית שניסתה לפתור את המחלוקת על השטחים בין הערבים ליהודים, אבל הערבים דחו את פרויקט החלוקה, ובכך העניקו ליהודים ניצחון שני. כתוצאה מכך, מדינת ישראל הוקמה הוכרזה והוכרה רשמית ע"י העולם, פרט למדינות ערביות.

מי האויב? ישראל? האם היא האויב של כל המדינות הערביות? ובכן, יש לפלסטינים זכות להרגיז את ישראל, ואנחנו תמיד נתמוך ונסייע להם בכל דרך אפשרית שאנחנו יכולים – זה המקסימום ולא יותר.

אחרי שבעה עשורים שלמים כערבים, מי הוא האויב האמיתי שלנו היום? האם לכל המדינות הערביות יש רק אויב אחד? הצעד הראשון לקראת הרפורמה בעולם הערבי הוא להרחיק את מושגי הלאומיות הערבית.

קחו את כווית לדוגמא, האם מדינת ישראל אויבת אמיתית שלה? האם אי פעם ישראל פלשה לכווית? האם ישראל נלחמה נגדה? האם ישראל הרגה את אזרחיה? התשובה לכל השאלות היא לא! האויב של אתמול יכול להיות חבר של היום, וחבר של היום עלול להיות האויב של המחר, זוהי עובדה אמיתית

לסיכום, ישראל אינה אויבת של הערבים, ואלה צריכים להיפטר מתסביך האומה וכל מדינות ערב צריכות להשתחרר מתסביך זה ולנקוט צעדים ולקבל החלטות בדרך עצמאית הרחק מאשליית האומה האחת!!"

Israel is not our enemy

אין אפשרות להגיב